BUM Aktuálne

BUM 2011 zverejňuje program, nový web a ďalšie informácie

Bratislavský Undergroundový Majáles BUM 2011 zverejňuje účinkujúcich a ďalšie podrobnosti!

V sobotu 21.mája 2011 sa uskutoční tretí ročník Bratislavského Undergroundového Majálesu. Ako počas predchádzajúcich rokov, táto najvačšia akcia svojho druhu na Slovensku prinesie výber špičky undergroundovej scény z Čiech a Slovenska. Na minulých ročníkoch sa už predstavili legendy ako Plastic people of the Universe, Zóna A, Psí vojáci, Slobodná Európa, Visací zámek, Chikilikitua, Kosa z nosa, Vrbovskí víťazi či zástupcovia mladšej generácie ako Vandali, Swan bride alebo Dorota Nvotová.

Na tomto ročníku budú zastupovať českú scénu legendárni Tony Ducháček a Garage, jeden zo základných kameňov českého undergroundu, ich história siaha až do roku 1979, súčasťou kapely bol aj legendárny Mejla Hlavsa, ktorý pre nich napísal aj nestárnuci hit Muchomurky bílé. S Plastikmi ich zase okrem dlhoročného priatelstva spája aj spoločný gitarista Joe Karafiát. Samozrejme festival prinesie aj špičku slovenského undergroundu v podobe kapiel ako Živé kvety, Slobodná Európa, Chikilikitua, Vrbovskí víťazi, Kosa z nosa alebo Extip. Slobodná Európa na akcii vystúpi po prvýkrát v Bratislave so staronovým bubeníkom Ďurom Černým a novým koncertným programom, možno zaznie aj nejaká nová skladba z pripravovaného albumu. V rámci vystúpenia Živých kvetov ako hostia vystúpia aj Whisky zo Slobodnej Európy a Joe Karafiát (Plastic people of the Universe, Garage) a spolu zahrajú aj raritu v podobe skladby z repertoáru projektu Overground s názvom "Modrý pondelok". Podrobný lineup je uvedený nižšie. Akciu bude ako po minulé roky moderovať Juraj Kušnierik z časopisu .týždeň.

Po skončení živých vystúpení sa bude tradične možné zabaviť až do rána na rockotéke, ktorú pripravuje spevák Slobodnej Európy Whisky.

Na rozdiel od minulých ročníkov sa akcia nebude konať v momentálne nefunkčnom PKO ale v klube Majestic music club (MMC) v budove YMCA na rohu Karpatskej a Šancovej ulice v Bratislave. Tento priestor nám umožnil  znížiť cenu vstupenky na príjemných 11 euro v predpredaji... Ďalšou výhodou MMC pre mimobratislavských návštevníkov je minimálna vzdialenosť od hlavnej vlakovej stanice.

Ďalšie detaily si každý môže nájsť na novej webovej adrese www.bum.alternative.sk

Predpredaj vstupeniek na podujatie je k dispozícii  na stranke klubu MMC www.majestic.sk  ako aj v celej sieti spoločnosti Ticketportál, resp. online na www.ticketportal.sk za cenu 11 euro alebo na mieste za 12 euro.

Line up:

18:00 ABUSUS

19:00 EXTIP

20:00 KOSA Z NOSA

21:00 VRBOVSKÍ VÍŤAZI

22:00 ŽIVÉ KVETY

23:00 TONY DUCHÁČEK a GARAGE (CZ)

24:00 SLOBODNÁ EURÓPA

01:00 CHIKILIKI TU-A

02:00 - 05:00 ROCKOTEKA DJ WHISKY

Na stránky jednotlivých kapiel sa dostanete preklikom na názov kapely v sekci "interpreti" na tejto stranke...

 

Čítaj Viac
Vitajte na novej stránke Bratislavského Undergroundového Majálesu!

 

Čítaj Viac